HomeDom i WnętrzeŹle sypiasz? Zmień materac!

Źle sypiasz? Zmień materac!

Źle sypiasz? Zmień materac!

Nieprzespana noc rzutuje na cały kolejny dzień. Bóle głowy i mięśni, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, wzmożony apetyt i apatia to tylko część dolegliwości, jakie niesie ze sobą bezsenność. Często okazuje się, że przyczyna problemów ze snem jest prozaiczna – spanie na źle dobranym materacu. Najwyższa pora zadbać o wyposażenie swojej sypialni i zacząć witać każdy dzień z uśmiechem na twarzy!

Przede wszystkim: twardość

Jeszcze do niedawna popularna była opinia: im materac jest twardszy, tym lepiej dla kręgosłupa. Tymczasem okazuje się, że stwierdzenie nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Stopień twardości materaca powinien być dostosowany do budowy anatomicznej użytkownika. Powierzchnia, na której śpimy, powinna dawać równomierne podparcie kręgosłupowi na całej jego długości, aby go odciążyć. Osobom o niewielkiej wadze poleca się materace bardziej miękkie, natomiast cięższym – twardsze.

Materiał

Bonellowe, piankowe, lateksowe, sprężynowe… Wybór dostępnych wariantów jest niezwykle szeroki. To, jaki model sprawdzi się w naszej sypialni najlepiej, zależy od wielu czynników – osobistych preferencji, ilości osób śpiących w łóżku, a nawet ewentualnych alergii. Aby mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru, warto przetestować w sklepie każdy model i zapoznać się z właściwościami każdego materiału.

Zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz!

Spanie z podkurczonymi nogami lub sztywnej pozycji nie ma nic wspólnego z komfortem. Każda noc będzie źródłem odpoczynku i regeneracji tylko wtedy, kiedy będziesz mógł przybrać dogodną, naturalną i nieskrępowaną pozę, dlatego ważne jest, abyś wybrał materac o odpowiednim rozmiarze. Według specjalistów długość materaca powinna mieć 20 cm więcej, niż wynosi wzrost użytkownika łóżka, a szerokość – minimum 70 cm. Zaleca się jednak, aby osoby dorosłe wybierały materac o szerokości równej 90cm. W łóżku, z którego korzystają dwie osoby, najlepszy będzie materac 180×200.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://beesafe.pl/porady/co-grozi-za-przeglad-samochodu-po-terminie/