Jakie są plusy i minusy depilacji laserowej?
Depilacja laserowa to zabieg o licznych zaletach – nie ma co do tego wątpliwości. Pozwala na uzyskanie długotrwałej gładkości skóry. Zapobiega takim problemom, jak wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych. Czy depilacja laserowa ma jakieś wady? Jest ich zdecydowanie mniej, jednak faktem jest, że nie jest to zabieg przeznaczony dla każdego. Przedstawiamy plusy i minusy laserowego usuwania owłosienia.
Zalety depilacji laserowej
Depilacja laserowa polega na termicznym uszkodzeniu łodygi włosa wraz z mieszkiem i jego macierzą. Proces ten prowadzi do zahamowania wzrostu włosa. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie wymieniają szereg zalet depilacji laserowej, m.in.:
- Długotrwała gładkość skóry – po wykonaniu serii zabiegów depilacji laserowej można spodziewać się, że efekty będą utrzymywać się przez wiele miesięcy, a nawet lat.
- Estetyczne efekty – przed depilacją laserową nie trzeba „hodować” włosków, jak do zabiegu woskowania, kiedy muszą one mieć odpowiednią długość, żeby można było je wyrwać.
- Mniej bólu niż podczas usuwania włosów woskiem czy elektrycznym depilatorem.
- Brak podrażnień i wrastających włosków – depilacja laserowa chroni przed stanami zapalnymi skóry, które mogą wywołać tradycyjne metody usuwania owłosienia, np. woskowanie czy golenie maszynką.
- Można ją wykonywać przez cały rok – wbrew powszechnym opiniom nie ma przeciwwskazań do wykonania laseroterapii wiosną czy latem. Nie można tylko zapominać o ochronie przeciwsłonecznej w pierwszych tygodniach po zabiegu.
- Niskie ryzyko powikłań – pod warunkiem stosowania się do wszystkich zaleceń kosmetologa przed i po zabiegu, depilacja laserowa jest w pełni bezpieczną metodą usuwania niechcianego owłosienia.
- Oszczędność czasu i pieniędzy – chociaż depilacja laserowa wydaje się dość kosztowna, to w dłuższej perspektywie czasu wiąże się ze sporymi oszczędnościami. Świadczy o tym fakt, że zabiegu tego nie trzeba tak często powtarzać, jak golenia maszynką czy depilacji woskiem.
Minusy laserowego usuwania owłosienia
Jak dotąd nie wymyślono jeszcze idealnej metody depilacji, która pozwoliłaby na zawsze pożegnać się z problemem nadmiernego owłosienia. Najbliższa ideału jest depilacja laserowa, która jednak nie jest pozbawiona wad. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonie serii zabiegów – ich liczba i częstotliwość ustalane są indywidualnie. Po pewnym czasie na obszarze poddawanym depilacji laserowej mogą pojawić się pojedyncze włoski – aby się ich pozbyć, trzeba zgłosić się do kosmetologa na tzw. zabieg przypominający. Dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj wystarcza jedna dodatkowa sesja w roku, aby utrzymać efekt idealnie gładkiej skóry.
Laserowe usuwanie owłosienia nie jest też zabiegiem dla każdego. Wśród przeciwwskazań należy wymienić m.in.: świeżą opaleniznę, ciążę i karmienie piersią, stosowanie kosmetyków, leków i ziół o działaniu światłouczulającym, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, epilepsja, łuszczyca, bielactwo, skłonność do bliznowców.
Czy warto zdecydować się na laserową depilację?
Jeśli nie jesteś w stanie na pewien czas zrezygnować z mocnej opalenizny, to zabieg depilacji laserowej nie jest dla Ciebie. W innych przypadkach warto rozważyć laserowe usuwanie owłosienia, ponieważ wygoda, jaką oferuje, jest bezcenna. Umów się na konsultację z kosmetologiem i dowiedz się, ilu zabiegów laserowych potrzebujesz, aby pozbyć się niechcianych włosków z newralgicznych obszarów. Ostateczną decyzję najlepiej jest podjąć po rozmowie ze specjalistą.
W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/